Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju odzyskali skradziony w Czechach samochód dostawczy, dzięki efektywnej współpracy z czeską Policją. Działania miały miejsce w wyniku błyskawicznej wymiany informacji oraz zdecydowanych kroków policjantów, co zaowocowało zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Pojazd, którego wartość oszacowano na ponad 120 tysięcy złotych, został odzyskany przed przemyceniem go na terytorium Polski.
Sytuacja miała miejsce we wczesnych godzinach porannych, kiedy to dyżurny komisariatu otrzymał informację o kradzieży samochodu Renault Trafic. Dzięki współpracy z Wspólną Placówką Polsko-Czeską, funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania, analizując potencjalne trasy, którymi mógł poruszać się sprawca. Dzięki skoordynowanym działaniom, policjanci dostrzegli opisany pojazd na drodze do Lasku Miejskiego, co umożliwiło ich szybką interwencję.
W wyniku dalszych czynności, mundurowi zablokowali drogę oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zatrzymani mężczyźni, obywatele Ukrainy i Republiki Czeskiej, usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu. Ustalenia wykazały, że sprawcy z zabrali samochód wraz z cennymi narzędziami, a całkowita wartość skradzionego mienia wynosiła ponad 124 tysiące złotych. Policjanci kontynuują zbieranie materiału dowodowego, aby zapobiec innym przestępstwom, które mogą być związane z tą sprawą. O przyszłości zatrzymanych zadecyduje sąd.
Źródło: Policja Kłodzko
Oceń: Odzyskanie skradzionego samochodu dzięki współpracy polsko-czeskiej Policji
Zobacz Także

