Zdarzenie, które miało miejsce na terenie Gminy Kłodzko, dotyczy motocyklisty, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna, który już wcześniej popełnił to wykroczenie, został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Całość sytuacji przypomina o konsekwencjach, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania na drodze.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy, podczas rutynowego patrolu na drodze K-8, zauważyli motocyklistę, który znacznie przekraczał dozwoloną prędkość. Ustalono, że 50-latek jechał z prędkością 106 km/h, podczas gdy obowiązujące w tym miejscu ograniczenie wynosiło jedynie 90 km/h. Policjanci szybko zareagowali, docierając do informacji, że mężczyzna już wcześniej miał problemy z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy, którzy w ciągu dwóch lat od popełnienia wykroczenia ponownie je popełnią, mogą liczyć się z podwojoną karą. Tak też stało się w przypadku motocyklisty, który został ukarany mandatem w wysokości 3 000 złotych oraz otrzymał 13 punktów karnych. Dodatkowo, mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Sytuacja ta jest apelem dla wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.
Źródło: Policja Kłodzko
Oceń: Nadmierna prędkość motocyklisty skutkuje wysokim mandatem i utratą prawa jazdy
Zobacz Także



