10 grudnia 2024 roku odbyła się uroczystość w Komendzie Głównej Policji, będąca częścią obchodów 20-lecia systemu ochrony praw człowieka w polskiej Policji. Uroczystość towarzyszyły wystąpienia oraz wręczenie odznaczeń, a także przedstawienie osiągnięć oraz działalności sieci pełnomocników ds. ochrony praw człowieka. Zespół ten od długiego czasu pełni istotną rolę w przeciwdziałaniu naruszeniom praw ludzi w różnych aspektach, co zostało podkreślone podczas ceremonii.
System ochrony praw człowieka w Policji funkcjonuje od 2004 roku i stanowi unikalny przykład europejskiego podejścia w tej dziedzinie. W ramach tego systemu członkowie zespołów ds. ochrony praw człowieka realizują liczne programy i projekty, które mają na celu edukację, wprowadzanie rozwiązań antymobbingowych oraz antydyskryminacyjnych. Działania te mają na celu ochronę różnych grup ofiar przestępstw, w tym osób doświadczających nienawiści motywowanej ich cechami osobistymi.
W trakcie uroczystości odznaczenia państwowe oraz resortowe dla pełnomocników wręczył I zastępca Komendanta Głównego Policji. Obecne były wypowiedzi ekspertów oraz przedstawicieli organizacji zajmujących się prawami człowieka, co podkreśliło znaczenie współpracy między różnymi instytucjami. Tematem dyskusji była kwestia ochrony praw człowieka na różnych płaszczyznach – prawnej, praktycznej oraz edukacyjnej – co stanowi istotny element działań podejmowanych przez Policję w tym zakresie.
Źródło: Policja Kłodzko
Oceń: 20-lecie systemu ochrony praw człowieka w Policji
Zobacz Także